Śląski OZŻ

Sukcesy naszych zawodników - Rybnickie Regaty Żeglarskie

RRZ2016laseryRozegrane w Rybniku w dniach 8-10 kwietnia regaty zawodnicy śląskich klubów zainagurowali na wodzie dużymi sukcesami. Rybnickie Regaty Żeglarskie zaliczane do Południowej Ligi Optimista i Lasera zgromadziły na starcie sporą frekwencję żeglarzy. W sumie 75 zawodniczek i zawodników w klasie Optimist, 92 Lasery (24 Lasery Radiale, 34 Lasery 4,7 Dziewcząt i 34 Lasery 4,7 Chłopców), 12 Finnów i 13 OK Dinghy. W ciągu 3 dni regatowych rozegrano 6 wyścigów w klasie Optimist, 8 wyścigów w Laserach i po 5 w Finnie i OK Dinghy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Temperatura powietrza 6 stopni Celsjusza i prawie ciągłe opady deszczu nie rozpieszczały zawodników (temperatura odczuwalna około 2 stopni).

Zwycięzcą regat w klasie Optimist gr. A został Tomasz Procek z KW LOK Garland Gliwice. Natomiast w klasie Optimist gr. B zwyciężył Wiktor Wojtas z UKS SILESIA-OPTY Chełm Śląski. W klasie Laser Radial dziewczęta 1 miejsce zajęła Kasia Harc z TS Kuźnia Rybnik, a 3 miejsce wywalczyła Cecylia Borek z UKS Silesia-Opty Chełm Śląski. W grupie chłopców pierwsze miejsce dla  Kacpra Błaszczyka z TS Kuźnia Rybnik,  trzeci w klasyfikacji jest Kacper Nowak również z TS Kuźnia Rybnik. W klasie Laser 4.7 dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Magda Staniczek z KS Energetyk Jaworzno. Dobrze spisał się również Stefan Borek z UKS SILESIA-OPTY Chełm Śląski zajmując czwartą lokatę w klasie Laser 4.7 chłopców.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!!

Wyniki regat zobacz

Aktualny ranking Południowej Ligi Lasera i Południowej Ligi Optimista

Fot. Artur Palka

rzzfinnRZZlasrzzopti2

 

 

 

 

 rzz6rzz4rzz5

rzz2rzz3rzz1

Jesteś tutaj: Home Regaty Sukcesy naszych zawodników - Rybnickie Regaty Żeglarskie