Śląski OZŻ

Sezon regatowy 2014 zakończony

Wyniki 2014W 2014 roku zawodniczki i zawodnicy naszego okręgu osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe. W ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym zdobyli 115 pkt. (52 w kategorii młodzieżowca, 16 w kategorii juniora, 25 w kategorii juniora młodszego i 22 w kategorii młodzika).  Agnieszka Dubiel z klubu TS Kuźnia Rybnik podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) wywalczyła złoty medal w klasie Laser 4,7 K do 17 lat oraz zdobyła srebrny medal w MPJ w olimpijskiej klasie kobiet Laser Radial. 

Magdalena Staniczek zawodniczka KS Energetyk Jaworzno to złota medalistka Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser Kobiet w klasie Laser 4,7, a Piotr Grabski z klubu SYC Zefir Drakkar Poraj wywalczył srebrny medal w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist w kategorii do lat 9 chłopców.


Młodzi zawodnicy reprezentowali województwo śląskie w klasach: Laser 4,7, Laser Radial, Optimist gr. A i gr. B. W tym roku ruszyła również  I edycja POŁUDNIOWEJ LIGII LASERA I OPTIMISTA. 
Agnieszka Dubiel oprócz świetnych wystepów w OOM i MPJ zdobyła również 4 miejsce w MMMP w klasie Laser Radial K i 5 miejsce w MMP w klasie Laser Radial K.


MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW

Olga Hanslik – UKS Silesia Chełm Śląski – złoty medal w klasie Optimist gr. B do lat 13 dziewcząt,
Hanna Okularczyk – KW LOK Garland Gliwice – srebrny medal w klasie Optimist gr. B do lat 13 dziewcząt,
Zuzanna Kaplita – UKS Silesia Chełm Śląski – brązowy medal w klasie Optimist gr. B do lat 13 dziewcząt,
Piotr Węgrzyński – SYC Zefir Drakkar Poraj – srebrny medal  w klasie Optimist gr. B do lat 13 chłopców,
Piotr Grabski – SYC Zefir Drakkar Poraj – brązowy medal w klasie Optimist gr. B do lat 13 chłopców,


I EDYCJA POŁUDNIOWEJ LIGI LASERA RADIALA, LASERA 4,7 I OPTIMISTA:

Klasa Laser Radial

Agnieszka Dubiel – TS Kuźnia Rybnik – 1,
Mikołaj Benesiewicz – KW LOK Garland Gliwice – 2,

Klasa Laser 4,7 dziewczęta

Magdalena Staniczek – KS Energetyk Jaworzno – 1,
Katarzyna Harc – TS Kuźnia Rybnik – 2,
Anna Rams – KS Energetyk Jaworzno – 3,

Klasa Laser 4,7 chłopcy

Krzysztof Szot – UKS Silesia Chełm Śląski – 1,
Kacper Błaszczyk – TS Kuźnia Rybnik – 2,
Maciej Brymora – SYC Zefir Drakkar Poraj – 3,

Klasa Optimist gr. A dziewczęta

Maria Grabska – SYC Zefir Drakkar Poraj – 1,
Anna Stanaszek – UKS Wiking Zarzecze – 2,

Klasa Optimist gr. B dziewczęta do lat 9

Danuta Grudzień – JK Pogoria III Dąbrowa Górnicza – 2,

Klasa Optimist gr. B dziewczęta do lat 11

Hanna Okularczyk – KW LOK Garland Gliwice – 1,
Olga Hanslik – UKS Silesia Chełm Śląski – 2,
Hanna Koczar – TS Kuźnia Rybnik – 3,

Klasa Optimist gr. B dziewczęta do lat 13

Zuzanna Kaplita – UKS Silesia Chełm Śląski – 1,
Elżbieta Smyczek – TS Kuźnia Rybnik – 2,

Klasa Optimist gr. A chłopcy

Jan Okularczyk – KWLOK Garland Gliwice – 2,
Maciej Jarosz – SYC Zefir Drakkar Poraj – 3,

Klasa Optimist gr. B chłopcy do lat 9

Piotr Grabski – SYC Zefir Drakkar Poraj – 1,

Klasa Optimist gr. B chłopcy do lat 11

Tomasz Procek – KW LOK Garland Gliwice – 1,
Michał Tokarczyk – UKS Silesia Chełm Śląski – 3,

Klasa Optimist gr. B chłopcy do lat 13

Igor Labocha – TS Kuźnia Rybnik – 2,
Aleksander Szczygielski – 3,

Klasa Optimist gr. B chłopcy do lat 15

Krzysztof Tomanek –UKŻ MORiS Pszczyna – 1.

W Południowej Lidze sklasyfikowano 100 Optimistów i 51 Laserów.


W Inter Pucharze 2014 wśród 3 państw: Czech, Słowacji i Polski nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

Klasa Laser Radial

Agnieszka Dubiel – TS Kuźnia Rybnik – 1,
Mikołaj Benesiewicz – KW LOK Garland Gliwice – 3,

Klasa Laser 4,7 Open

Magda Staniczek – KS Energetyk Jaworzno – 1,
Krzysztof Szot – UKS Silesia Chełm Śląski – 2,

Klasa Laser 4,7 Kobiet

Magda Staniczek – KS Energetyk Jaworzno – 1,
Katarzyna Harc – TS Kuźnia Rybnik – 2,
Anna Rams – KS Energetyk Jaworzno – 3,

Klasa Optimist Open

Anna Stanaszek – UKS Wiking Zarzecze – 1,
Piotr Grabski – SYC Zefir Drakkar Poraj – 2,
Maria Grabska – SYC Zefir Drakkar Poraj – 3,

Klasa Optimist Dziewcząt

Anna Stanaszek – UKS Wiking Zarzecze – 1,
Maria Grabska – SYC Zefir Drakkar Poraj – 2,
Hanna Okularczyk – KW LOK Garland Gliwice – 3.

W Inter Pucharze 2014 (Namestovo - jezioro Orava na Słowacji, Olesna - Czechy, Zarzecze - jezioro Żywieckie, Chełm Śląski - jezioro Dziećkowice II) wystartowało 119 zawodniczek i zawodników (19 w klasie Europa, 31 w klasie Laser Radial, 36 w klasie Laser 4,7 i 113 Optimistów).


Punkty dla województwa śląskiego w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Sportowym zdobyły kluby:

  1. TS Kuźnia Rybnik – 63 pkt.
  2. UKS Silesia Chełm Śląski – 11 pkt.
  3. SYC Zefir Drakkar Poraj – 8 pkt.
  4. KW LOK Garland Gliwice – 7 pkt.
  5. UKS Wiking Zarzecze – 3 pkt.
  6. JK Pogoria III Dąbrowa Górnicza – 2 pkt.
  7. KS Energetyk Jaworzno – 0 pkt.
  8. UKS Pogoria Dąbrowa Górnicza – 0 pkt.
  9. UKŻ MORiS Pszczyna – 0 pkt.
  10. KW LOK Bielsko Biała – 0 pkt.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również wynik naszego wychowanka Michała Gaja z UKS Silesia Chełm Śląski i JK Pogoria III Dąbrowa Górnicza (aktualnie UKS Fir Warszawa), który został Wice Mistrzem Europy Juniorów w klasie OK Dingh`y.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom!!

Autor: Marian Krupa

Jesteś tutaj: Home Regaty Sezon regatowy 2014 zakończony