Śląski OZŻ

MMM 2014 w Chełmie Śląskim

laser 3W dniach 11-14 września w Chełmie Śląskim na jeziorze Dziećkowice II odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) w klasie Optimist gr. B dziewcząt i chłopców z województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego oraz rozegrano czwartą i ostanią edycję InterPucharu w klasie Optimist i Laser. W regatach MMM udział wzięły 34 dziewczęta i 54 chłopców. W kategorii dziewcząt złoty medal zdobyła Olga Hanslik z UKS SILESIA Chełm Śląski,

 

 

 

srebrny medal wywalczyła Hanna Okularczyk z KW LOK Garland Gliwice a brązowy odebrała Zuzanna Kaplita z UKS SILESIA Chełm Śląski. W kategorii chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Wiktor Orzeszko z KŻ Nysa, srebrny medal zdobył Piotr Węgrzyński z SYC Zefir Drakkar Poraj przed swoim klubowym kolegą Piotrem Grabskim.

 

Klasyfikacja województw mistrzostw przedstawia się następująco:

 

 1 Miejsce
2 Miejsce
3 Miejsce
województwo śląskie
województwo dolnośląskie
województwo opolskie
22 pkt.
7 pkt.
3 pkt.

 

W punktacji klubowej 1 miejsce dla UKS SILESIA Chełm Śląski - 8 pkt.,  2 miejsce dla SYC Zefir Drakkar Poraj - 4 pkt., 3 miejsce dla KW LOK Graland Gliwice - 4 pkt.

MMM 2014 wyniki zobacz

 

InterPuchar w Chełmie Śląskim był ostatnią edycją cyklu regat rozgrywanych w Słowacji (Namestov), Czechach (Olesna) i Polsce (Zarzecze i Chełm Śląski).  W regatach na jeziorze Dziećkowice II udział wzięło: 122 zawodników w klasie Optimist, 28 zawodników w klasie Laser 4,7, 15 zawodników w klasie Laser Radial i 4 zawodników w klasie Europa.

InterPuchar 2014 wyniki zobacz

Jesteś tutaj: Home Regaty MMM 2014 w Chełmie Śląskim