Śląski OZŻ

W miniony weekend rozegrano pierwszą edycję regat Pucharu Śląska w klasie omega

Pszczyna 201310 - 12 maja Ośrodek Sportów Wodnych w Łące gościł zawodników klasy Omega. Rozegrano pierwsze w sezonie regaty Pucharu Polski, które były jednocześnie pierwszą edycją regat Pucharu Śląska w tej klasie. Do wyścigów zgłoszono 43 załogi, 26 w klasie omega standard i 17 w klasie omega sport. Sportowa rywalizacja w strugach deszczu i słabym wietrze była jak zwykle zacięta. 

 

 

 

 

Regaty Pucharu Burmistrza Pszczyny rozegrano na trasie trapezowej z dodatkowym okrążeniem na wiatr i z wiatrem na krótkim boku trasy dla klasy omega standard i długim boku dla klasy omega sport. W sumie rozegrano 8 z 9 planowanych wyścigów, 5 odbyło się w sobotę.  W zawodach wystarowało kilka nowych załóg, dla niektórych były to pierwsze wyścigi w tej klasie. Deszczowy weekend zapewnił wiele wrażeń, nie tylko sportowych. W sobotni wieczór organizator przygotował spotkanie integracyjne dla zawodników, w trakcie którego każda z załóg mogła zaprezentować się na scenie. Wieczór zakończył się koncertem zespołu RYCZĄCE DWUDZIESTKI oraz after party do późnych godzin. 

Rywalizację w klasie Omega Standard wygrała załoga POL - 161 Dariusz Bałazy. W klasie omega sport zwyciężyła załoga POL - 104 Janusz Kordek.


Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami regat:

Klasa Omega Standard - Puchar Burmistrza Pszczyny 10 - 12 maja 2013

Klasa Omega Sport - Puchar Burmistrza Pszczyny 10 - 12 maja 2013

 

Wkrótce na podstawie wyników zostanie obliczony pierwszy ranking Pucharu Śląska w klasie omega standard.

 

Kolejne regaty Pucharu odbędą się już w najbliższy weekend na jeziorze Pogoria III w Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Dąbrowie Górniczej. Serdecznie zapraszamy!!

Jesteś tutaj: Home Puchar Omega W miniony weekend rozegrano pierwszą edycję regat Pucharu Śląska w klasie omega