Śląski OZŻ

Kultura żeglarska na zimowe wieczory

stary port spiewogranie
Tawerna Żeglarska STARY PORT w Chorzowie - partner kultury żeglarskiej ŚlOZŻ - zaprasza serdecznie Żeglarzy Okręgu do zapoznania się z programem przygotowanym specjalnie na długie zimowe wieczory dla żeglarzy i nie tylko.


    Jeśli tęsknisz za wiatrem i wodą. Ciekawią Cię morskie opowieści z dalekich rejsów albo też chcesz wzbogacić swoją wiedzę na warsztatach tematycznych zajrzyj do STAREGO PORTU. Tutaj w atmosferze kubryku znajdziesz coś dla siebie. Żeglarska Brać czeka na Ciebie !!!

 


 

GRUDZIEŃ W STARYM PORCIE

01.12 godz. 19.30 Koncert TOMMY SAY NO

Zespół powstał w 2005 roku. Po krótkiej przerwie grają nadal. Koncert Tommy Say No to porcja ciężkiej i energetycznej muzyki.
Wystąpią także: God's Gotta Boyfriend
Wjazd: 10 zł

05.12 godz. 19.00 „Tropikami dookoła świata” spotkanie z Wojciechem Kmita, autorem książki „Cztery lata na huśtawce”.

Spotkanie z Wojciechem Kmitą, autorem książki „Cztery lata na huśtawce” Jak odwiedzić dziesiątki tropikalnych wysepek, zamieszkiwać na ostatnich już bezludnych wyspach, docierać do niemalże każdego miejsca globu, o jakim się zamarzyło, przyzwyczaić się do towarzystwa rekinów podczas kąpieli i wielorybów w czasie popołudniowej herbatki we dwoje, a delfiny traktować jak najlepszych towarzyszy podróży? Jak znaleźć przyjaciół, którzy nie opuszczą Cię w biedzie, choć pochodzą z różnych kontynentów, odrębnych kultur, a czasem nawet z innych epok historycznych? Jak korzystać z uroków najatrakcyjniejszych miejsc na świecie, na których odwiedzanie stać tylko najbogatszych i spędzić długie wakacje w pięknych, nietkniętych cywilizacją zakątkach, do których nawet im trudno jest dotrzeć? I jak to wszystko osiągnąć, nie będąc milionerem? Ba, jak żyjąc w ten sposób całymi latami, wydawać śmiesznie małe pieniądze, które w normalnych warunkach wystarczają na zaspokojenie wyłącznie najbardziej podstawowych potrzeb? Odpowiedź jest prosta: trzeba żyć na huśtawce! Jeśli takie miejsca wydają Wam się zbyt egzotyczne, żeby nawet o nich marzyć, przyjedźcie i posłuchajcie naszego Gościa, który spędził cztery lata w ciągłej żegludze i chętnie podzieli się praktycznymi wskazówkami, co zrobić, żeby marzenia stały się zupełnie realne. Trasa żeglugi: http://www.traseo.pl/trasa/dookola-swiata-trasa-wojciecha-kmity

11.12 godz. 19.00 Warsztaty nawigacyjne.

Prowadzi kpt. Maciej Błaszkowski. Jeśli macie poczucie, że umyka Wam zdobyta na kursach lub w trakcie rejsów wiedza, jeśli zagadnienia z nawigacji, locji, czy meteorologii wydają Wam się jeszcze tajemnicą, przybywajcie! Seria comiesięcznych warsztatów to okazja dla tych, którzy nie chcą do końca odrywać się od żeglarstwa w okresie zimowym oraz dla tych, którzy chcą uzupełnić lub utrwalić swoją wiedzę. Zapraszamy na otwarte zajęcia z zakresu planowania rejsów, posługiwania mapami, przyrządami, korzystania z locji oraz almanachów, map pogodowych. Dokładny program będzie ustalony w oparciu o ilość i poziom wiedzy chętnych, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z krótką notką o swoim doświadczeniu żeglarskim.

12.12 godz. 19.00 Wszystko o kanioningu, spotkanie z Olem Dobrzańskim

„Kanioning to pokonywanie wcinających się w skały górskich potoków na granicy podziemnego świata, to niezapomniana przygoda łącząca góry, wodę i powietrze, to miejsce wyśmienitej zabawy i profesjonalnej eksploracji...” Jeśli brzmi intrygująco, zapraszamy na spotkanie z liderem wielu kanioningowych wypraw, który pokaże filmy, opowie, przybliży.
Krótka zapowiedź filmowa: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HXkTRbJu_h8

16.12 godz. 16.00 Wigilia żeglarska

Serdecznie zapraszamy żeglarską brać na świąteczne śpiewogranie z udziałem kilku gości specjalnych. Każda ilość instrumentów i osób chętnych do grania mile widziana. Okazja do podzielenia się opłatkiem w żeglarskim gronie i wspólnym świątecznym wspomnieniu „tych co na morzu”. Ponadto: Konkurs na najbardziej oryginalną mikołajową czapę. Będą nagradzane najciekawsze pomysły, więc zostawiamy Wam nieograniczone pole do twórczej fantazji i jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów :) Warsztaty węzłów i splotów ze szczególnym naciskiem na guzy tureckie, jako pomysł na świąteczne bombki lub na drobne podarunki dla najbliższych. Uczył i pomagał będzie Jacek Tkocz. Gitarowe brzmienia, pachnące goździkiem grzańce i wszelkiej maści rozgrzewające napoje. PRZYBYWAJCIE! Każdy chętny proszony jest o przyniesienie świątecznej zakąski :)

21.12 godz. 19.30 Koncert The Divine Intervention
Wjazd: 5 zł

 

Jesteś tutaj: Home Kultura żeglarska Kultura żeglarska na zimowe wieczory