Śląski OZŻ

Styczeń w Starym Porcie

stary port nawigacja
NORTH-WEST PASSAGE kpt. Bronisław Radliński o wyprawie S/Y Solanus, WOŚP z programem szantowym dla dzieci i dorosłych, warsztaty nawigacyjne z kpt. Maciejem Błaszkowskim to tylko niektóre z atrakcji styczniowego programu żeglarskiego. Nie może Was tam zabraknąć!!

 

 

 

 

 

Czwartek, 10 stycznia, godz. 19.00 NORTH-WEST PASSAGE Spotkanie z kpt. Bronisławem Radlińskim

morskim-szlakiem-polonii
Kpt. Bronisław Radliński opowie o wyprawie s/y Solanus. W dniu 16 maja 2010 roku żeglarze z Sekcji Żeglarstwa Morskiego LOTTO-Bydgostia-WSG-Bank Pocztowy rozpoczęli wieloetapową wyprawą wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Kanady (tzw. Przejście Północno- Zachodnie) z opłynięciem dookoła Ameryki Północnej i Ameryki Południowej.

 

 

  Sobota, 12 stycznia, godz. 12.00 GRAMY DLA WOŚP dzień szantowy z programem dla dzieci

BILLBOARD 21FINAL WOSP 2013-small---podglad

 

 

Biletem wstępu na koncerty będzie serduszko za dowolny datek do puszki WOŚP. Serduszka będą numerowane. Po koncercie zespołu Klang odbędzie się losowanie, osoby wylosowane będą mogły wybrać dowolny słonecznik zrobiony przez dzieci.

  • 12.00 w Parku Hutników psie zaprzęgi dla dzieci (przejażdzka za dowolny datek do puszki WOŚP)
  • 12.00 Start Słonecznikowy Port. Zabawy plastyczne dla dzieci, wspólne tworzenie słoneczników. Wewnątrz Starego Portu na dzieci będą czekać bibuły, kartony, kolorowy papier i wszelkie potrzebne przybory do zrobienia słonecznika. Dzieła będą rozwieszone w całej Tawernie, by w środku zimy zakwitła na słonecznikowo. Najładniejsze trafią do członków zespołów w podzięce za koncert oraz do osób wylosowanych. Słoneczniki można również wykonać w domu i przynieść.
  • 15.00 koncert zespołu KLANG z programem dla dzieci
  • 18.00 Licytacje. Do zdobycia m.in: 3 płyty zespołu Sąsiedzi z autografami, płyta zespołu Banana Boat z autografami, płyta zespołu Prawdziwe Perły z autografami, zdjęcia Macieja Balcara z dedykacjami dla WOŚP i autorafami (wydruk na płycie, duży format), koszulki i kufle Starego Portu, gadżety WOŚP, kalendarz Olymusa z autografami Jurka Owsiaka, pamiątka z historycznej zimowej wyprawy Gasherbrum I 8068 m 2011/2012 od Adama Bieleckiego z dedykacją
  • 19.00 koncert zespołu SĄSIEDZI
  • 20.30 Wspólne śpiewogranie

Wszelkie szczegóły, zdjęcia i nowości będą pojawiać się na facebookowym fanpage WOŚP w Starym Porcie


Niedziela, 13 stycznia, godz. 14.00 GRAMY DLA WOŚP dzień rockowy 

Koncerty:

  • Psychotic Violence
  • Decay

Licytacje


Wtorek, 15 stycznia, godz. 19.00 Warsztaty nawigacyjne

Prowadzi kpt. Maciej Błaszkowski. Seria comiesięcznych warsztatów to okazja dla tych, którzy nie chcą do końca odrywać się od żeglarstwa w okresie zimowym oraz dla tych, którzy chcą uzupełnić lub utrwalić swoją wiedzę. Zapraszamy na otwarte zajęcia z zakresu planowania rejsów, posługiwania mapami, przyrządami, korzystania z locji oraz almanachów, map pogodowych.

Tym razem zajmiemy się liczeniem kursów, namiarów, poprawek nawigacyjnych. Deklinacja, dewiacja, dryf przestaną być czarną magią.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z krótką notką o swoim doświadczeniu żeglarskim, żebyśmy mogli przygotować dla Was odpowiednią ilość materiałów.


Czwartek, 24 stycznia, godz. 19.00 WGŁĄB DZIKIEJ WENEZUELI Spotkanie z Wojciechem Wandzel

Wojciech Wandzel to jeden z najbardziej utalentowanych fotografów w Polsce. Na zachętę do przybycia na spotkanie, odsyłamy na stronę Wojtka: www.wandzelphoto.com Tego wieczoru opowie o swojej ostatniej i już trzeciej z kolei wyprawie wspinaczkowej do Wenezueli Padapue Expedition 2012


Piątek, 25 stycznia, godz. 22.00
 KARNAWAŁOWY OLDSCHOOL by ORD
Wjazd: 5 zł

 

 

Jesteś tutaj: Home Kultura żeglarska Styczeń w Starym Porcie