Śląski OZŻ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KOMISJA SZKOLENIA: PRZYJMUJE DOKUMENTY EGZAMINACYJNE PONIEDZIAŁEK 1500 - 1800

PRZYPOMINAMY: Egzaminy na stopnie żeglarskie należy zgłaszać minimum 16 dni wcześniej przed planowaną datą egzaminu.

Śląski OZŻ

Staroportowo w lutym

Stary port Luty

Zajrzyj na prelekcje z wyprawy s/y Selma Expeditions, zaśpiewaj z "Sępem" z Ryczących Dwudziestek, usiądź w nawigacyjnej przy mapie lub też posłuchaj niesamowitych opowieści Moniki Witkowskiej o Czukotce. To wszystko i nie tylko czeka na Was w portowej Tawernie 

 

 

 

 

 

Czwartek, 7 lutego, godz. 19.00 MORZE WEDDELA s/y Selma Expeditions Spotkanie z kpt. Tomaszem Łopata

weddel mapka ewaW styczniu 2011 s/y Selma Expeditions wpłynęła na Morze Weddella. Była pierwszym, polskim jachtem na tym akwenie. Wyprawa dotarła do Wyspy Seymour oraz do czeskiej stacji "Mendla" na Wyspie Jamesa Rossa. Dotychczas na to trudne morze, o bardzo zmiennych warunkach lodowych i pogodowych, dotarło 8 jachtów. Początkiem roku 2012 zdjęcia z tej antarktycznej wyprawy można było oglądać zarówno w chorzowskim jak i krakowskim Starym Porcie. Na spotkaniu będzie okazja uzupełnić obrazy o opowieści i filmy. Kpt. Tomasz Łopata pływa na co dzień w rejonach Antarktydy, Hornu i Fiordów Chilijskich, jest więc skarbnicą wiedzy o tych wymarzonych dla żeglarzy rejonach.

 

Piątek, 8 lutego, godz. 19.30 Wieczór z Wojciechem „Sępem” Dudzińskim


Tego wieczoru w solowym repertuarze będziemy mogli posłuchać Wojtka "Sępa" Dudzińskiego - jednego z muzyków zespołu Ryczące Dwudziestki: http://youtu.be/zZ1NmZO3RiM Po autorskim secie zapraszamy do wspólnego śpiewania szantowych standardów, które poprowadzi nasz Gość. Warto zabrać śpiewniki, gitary i inne instrumenty.

Wtorek, 12 lutego, godz. 19.00 Warsztaty nawigacyjne prowadzi kpt. Maciej Błaszkowski

Seria comiesięcznych warsztatów to okazja dla tych, którzy nie chcą do końca odrywać się od żeglarstwa w okresie zimowym oraz dla tych, którzy chcą uzupełnić lub utrwalić swoją wiedzę. Zapraszamy na otwarte zajęcia z zakresu planowania rejsów, posługiwania mapami, przyrządami, korzystania z locji oraz almanachów, map pogodowych.


Piątek, 15 lutego, godz. 22.00 ANTY-WALENTYNKOWY OLDSCHOOL by ORD

Wjazd 5 zł


Wtorek, 19 lutego, godz. 19.00 „Zimowanie na Spitsbergenie” spotkanie ze Zbigniewem Sobierajskim

Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie” zaprasza na slajdowisko z cyklu „Szlakiem i Bezdrożem”. Zbigniew Sobierajski opowie o zimowaniu na arktycznym Spitsbergenie. Spotkanie w Sali bilardowej.


Sobota, 23 lutego, godz. 19.00 Koncert EBOLA CEREAL z supportem zespołu SARANG

Ebola Cereal to katowicki kwartet reprezentująca undergroundowe śląskie brzmienie. Cechą rozpoznawalną muzyki zespołu jest połączenie melodyjnych i dynamicznych riffów oraz charakterystycznego wokalu. Zespół powstał w 2007 i od tego czasu zagrał dziesiątki koncertów na festiwalach, przeglądach i klubach z polskimi oraz zagranicznymi zespołami. Dyskografia zespołu to demo „The Curse Of Kill Manjaro” z 2008 i EP „Mapping The Unknown” z 2012. Obecnie przygotowywany jest materiał na debiutanckie LP. Supportem bedzie zespół SARANG. Gatunek: NuMetal/Rock. Niskie, ciężkie brzmienie gitar i dużo melodii.

Wjazd 10 zł


Czwartek, 28 lutego, godz. 19.30 Spotkanie z Moniką Witkowską NORTH-EAST PASSAGE połączone z promocją książki "Kurs Czukotka" - wyd. National Geographic

Monika WitkowskaJakie są sposoby Czukczów na obronę przed atakiem niedźwiedzi polarnych? Czy Eskimosi rzeczywiście całują się nosami? Co jest smaczniejsze: słonina wieloryba, mięso foki czy woła piżmowego? Co się kryje pod określeniem: kit-kit? Jak rybacy z Aleutów łowią kraby? Czym się różni sztorm na Morzu Czukockim od sztormu na Morzu Beringa? Jak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów? Jak zrobić aby dzień trwał 48 godzin? Na te i inne pytania odpowie Monika Witkowska, która wraz z Börje Ivarssonem przez trzy miesiące żeglowała na 10,5 metrowym jachcie „Anna” wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, amerykańskiej Alaski i rosyjskiej Czukotki, na koniec docierając do Aleutów i dwukrotnie przecinając Linię Zmiany Dat. Na Czukotce żeglarze zostali aresztowani, przeholowani 500 km przez specjalnie wysłany okręt wojenny i dwukrotnie (!) postawieni przed rosyjskim sądem w sumie nie wiedząc za co, ale nawet mimo tych doświadczeń pozostali fanami arktycznej Rosji. Więcej o rejsowych przygodach można będzie przeczytać w książce „Kurs Czukotka”, którą można będzie kupić podczas spotkania w naszej tawernie.

Nasi przyjaciele:

Jesteś tutaj: Home Staroportowo w lutym