Śląski OZŻ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KOMISJA SZKOLENIA: PRZYJMUJE DOKUMENTY EGZAMINACYJNE PONIEDZIAŁEK 1500 - 1800

PRZYPOMINAMY: Egzaminy na stopnie żeglarskie należy zgłaszać minimum 16 dni wcześniej przed planowaną datą egzaminu.

Śląski OZŻ

Puchar Śląska w klasie omega - druga edycja

DSC 0335W miniony weekend 07-08.05.2016 na wodach Zalewu Przeczyce rozegrane zostały regaty o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca zaliczane do Pucharu Śląska w klasie Omega Standard. Na starcie drugiej, po regatach w Rybniku, edycji stanęło jedenaście załóg z naszego regionu. O godzinie 11.00 pod masztem sygnałowym Klubu Żeglarskiego Zagłębie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie regat oraz podniesienie bandery. Oprócz licznie zgromadzonych gości i kibiców w oficjalnym rozpoczęciu regat udział wzięli Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz reprezentanci Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego: Marian Krupa i Jan Duda.

Start do pierwszego wyścigu przewidziany był na godzinę 12.00 Sobotni dzień przywitał zawodników słoneczną pogodą, a rosnący z godziny na godzinę wiatr dawał nadzieje na dobre ściganie. Po zejściu na wodę okazało się, że wiatr jest mocno niestabilny i momentami dość porywisty.  W pierwszym dniu rozegrano pięć wyścigów. Warunki jakie tego dnia panowały na akwenie najbardziej odpowiadały załodze Jarka Cieślaka z Klubu Wodnego ENIF Częstochowa. Trzy z pięciu wyścigów załoga KW ENIF Częstochowa ukończyła na miejscu pierwszym i tym samym została liderem regat po pierwszym dniu. Na miejscu drugim z dwoma jedynkami uplasowała się załoga Dariusza Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, a miejsce trzecie zajęła załoga ze sternikiem Przemysławem Wiśniewskim również z Częstochowy. Po skończonych wyścigach na zawodników czekał ciepły posiłek, a wieczorem zespół DRAKE umilił czas szantową muzyką.
W drugim dniu zgodnie z instrukcja żeglugi zostały rozegrane tylko dwa wyścigi. Wiatr nie był już tak porywisty jak w pierwszym dniu, ale czasami zdarzały się mocniejsze podmuchy. W niedzielę tempo na wodzie dyktował Dariusz Bałazy na jachcie ENEXIO z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I, który zdecydowanie wygrał dwa wyścigi i tym samym został zwycięzcą całych regat. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej regat zajął Jarosław Cieślak z Klubu Wodnego ENIF Częstochowa, a miejsce trzecie Ireneusz Kurowski również z Klubu Sportów Wodnych HUTNIK Pogoria I. Po wyścigach nastąpiło oficjale zakończenie regat, a zwycięskie załogi otrzymały okazałe puchary, dyplomy i nagrody.

Zapraszamy na kolejne regaty Pucharu Śląska, które zostaną rozegrane na Jeziorze Goczałkowickim w dniach 14-15.05.2016. Bazą regat będzie Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK Pszczyna w Wiśle Wielkiej.

 

Autor: Dariusz Bałazy POL -161

 

Wyniki zobacz

Fotorelacja regat: Jan Wątrobiński, Tymon Szczygieł

 

PSprzeczyce20161PSprzeczyce20162PSprzeczyce20163

 

PSprzeczyce20164PSprzeczyce20165PSprzeczyce20166

PSprzeczyce7PSprzeczyce8PSprzeczyce9

 

Nasi przyjaciele:

Jesteś tutaj: Home Puchar Śląska w klasie omega - druga edycja