Śląski OZŻ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KOMISJA SZKOLENIA: PRZYJMUJE DOKUMENTY EGZAMINACYJNE PONIEDZIAŁEK 1500 - 1800

PRZYPOMINAMY: Egzaminy na stopnie żeglarskie należy zgłaszać minimum 16 dni wcześniej przed planowaną datą egzaminu.

Śląski OZŻ

Gala Żeglarstwa Śląskiego 2014 już za nami

medal 65 - lat SlOZZ10 listopada Chorzowskie Centrum Kultury zgromadziło osobistości świata żeglarskiego naszego regionu. Śląski Okręgowy Związek Żeglarski świętował 65-tą rocznicę działalności. Galę zaszczycił obecnością Sekretarz Generalny PZŻ Zbigniew Stosio oraz Prezydent Miasta Chorzowa Andrzej Kotala. Okolicznościowe medale 65-lecia Śl.O.Z.Ż. w uznaniu wkładu w rozwój żeglarstwa śląskiego odebrały wyjatkowe postaci, które już na zawsze wpisały się na karty historii okręgu. Medale przyznane przez Kapitułę otrzymali m.in.: zasłużeni członkowie honorowi, kapitanowie, działacze klubowi, propagatorzy żeglarstwa, szkoleniowcy, sportowcy, trenerzy oraz organizacje przychylne żeglarzom.

Podczas Gali na ręce Prezesa Janusza Szlachetko zostały złożone listy gratulacyjne od organizacji i instytucji wspierających żeglarstwo (PZŻ, Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej - Zbigniewa Podrazy, Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o.o., Śląskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK). Wspomnienia historyczne, sięgające jeszcze czasów przedwojennych, zaprezentowano  w filmowym skrócie.

gala 65lat 2gala 65lat 3gala 65lat

Przedstawiono także wyzwania żeglarstwa śląskiego na najbliższe lata. Światło dzienne ujrzała pierwsza statuetka „Śląskie Żagle” projektu prof. Adama Romaniuka z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (podobnie jak i medal 65-lecia), która stanowić będzie nagrodę dla żeglarzy w kolejnych latach.

gala 65lat 5gala 65lat 6gala 65lat 7         

W trakcie Gali wręczono Puchar Śląska 2014 w klasie omega, który odebrała załoga AWF Katowice w składzie: Piotr Sikorski - sternik, Ewa i Beniamin Piksa. Po uroczystości dla zaproszonych gości była jeszcze okazja do spotkania się i porozmawiania w kuluarach. Goście otrzymali także okolicznościowe wydanie gazety "Kurier Żeglarski" przygotowanej w związku z obchodami 65-lecia Śl.O.Z.Ż.  Muzyczną oprawę wieczoru zapewnił zespół szantowy "Sąsiedzi".

gala 65lat 10gala 65lat 12gala 65lat 13

 Fot. Sabina Kancelarczyk ©

 

Dalsze zdjęcia z Gali dostępne w galerii Sabiny Kancelarczyk ©
Dalsze zdjęcia z Gali dostępne
w galerii Jana Wątrobińskiego ©.

 

loga sponsorów

Nasi przyjaciele:

Jesteś tutaj: Home Gala Żeglarstwa Śląskiego 2014 już za nami