Śląski OZŻ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KOMISJA SZKOLENIA: PRZYJMUJE DOKUMENTY EGZAMINACYJNE PONIEDZIAŁEK 1500 - 1800

PRZYPOMINAMY: Egzaminy na stopnie żeglarskie należy zgłaszać minimum 16 dni wcześniej przed planowaną datą egzaminu.

Śląski OZŻ

Wodowanie tratwy podczas Finału Pucharu Śląska w klasie omega

tratwaZbliża się okrągła XXX edycja Przeglądu Piosenki Żeglarskiej Tratwa. Festiwal powstawał w czasie stanu wojennego będąc "tratwą na ówczesne czasy". Nazwa nawiązywała nie tylko do żeglowania, ale i do upragnionej wtedy wolności. Dziś muzyka żeglarska równie żywa, jak wtedy, ale czasy nieco inne. Tratwa na obecne czasy ma bardziej wymiar eko. Na znak tego, lada chwila powstanie fizyczna tratwa z butelek PET. Budowę zaplanowano na 27 września na terenie chorzowskiej Sztygarki.

 

Trwać tam będzie „Cross Rowerowy 2014, czyli Chorzowska Roweriada”. Każdy będzie mógł stać się budowniczym tratwy przynosząc ze sobą 1,5 litrowe butelki PET z zakrętkami. Zabawa zacznie się ok. godz. 11.00 i będzie trwać tak długo, aż powstanie butelkowa jednostka pływająca. Tratwa zostanie zwodowana następnego dnia, w niedzielę 28 września w Pławniowicach podczas Finału Pucharu Śląska w klasie omega standard - regat o Puchar Prezydenta Chorzowa. W Pławniowicach warto pojawić się już w południe, by być świadkiem tego wydarzenia.

Całość ma być zapowiedzią jubileuszowej edycji Festiwalu, który odbędzie się 9-10 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury. Koncertom galowym będą towarzyszyły koncerty bardziej kameralne w tawernie Stary Port oraz Gala Żeglarstwa Śląskiego (obchody 65-lecia Śl.O.Z.Ż.). Będzie iście żeglarsko, muzycznie i historycznie.

 

Zapraszamy do budowania tratwy!!!

 

 

Nasi przyjaciele:

Jesteś tutaj: Home Wodowanie tratwy podczas Finału Pucharu Śląska w klasie omega