Śląski OZŻ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KOMISJA SZKOLENIA: PRZYJMUJE DOKUMENTY EGZAMINACYJNE PONIEDZIAŁEK 1500 - 1800

PRZYPOMINAMY: Egzaminy na stopnie żeglarskie należy zgłaszać minimum 16 dni wcześniej przed planowaną datą egzaminu.

Śląski OZŻ

XX Memoriał Adama Banaszka rozegrany

zywiec 201423 - 24 sierpnia nad Jeziorem Żywieckim odbyła się ostatnia w tym sezonie edycja Pucharu Polski w klasie omega sport oraz klasie omega standard zaliczana jednocześnie do klasyfikacji Pucharu Śląska. Ranking Pucharu Polski w obu klasach dla śląskich załóg wygląda obiecująco. Miejsca w czołowej dziesiątce klasyfikacji wywalczyło już 7 załóg: 3 we flocie sport i 4 we flocie standard.

 

 

 

   Warunki wiatrowe podczas regat na górskim akwenie nie były dla żeglarzy zbyt sprzyjające. W sobotę słaby i zmienny wiatr nie pozwolił na rozegranie planowanej ilości wyścigów. W trakcie pierwszego osłabł na tyle, że flota sport z trudnością zakończyła rywalizację. Odroczono dalsze wyścigi, ale po dwugodzinnej przerwie jachty ponownie wróciły na jezioro. Drugi start odbył się przy niezbyt mocnym, ale stabilnym wietrze. Po pierwszym dniu zmagań na prowadzenie wyszły załogi: Superkoszyk.pl Daniela Sokołowskiego we flocie sport oraz Awangarda Bydgoszcz Romualda Knasieckiego we flocie standard.

   W niedzielę udało się rozegrać jeszcze tylko jeden wyścig, który ostatecznie ustalił wyniki. Załoga Radosława Stachurskiego z Dąbrowy Górniczej rywalizująca o podium z Awangardą Bydgoszcz w klasie omega standard uległa silniejszemu rywalowi jedynie jednym punktem. We flocie sport zwycięzcą został równo pływający Andrzej Szynkiewicz z Orwaldi Sailing Team.

  

Klasa omega standard wyniki

Klasa omega sport wyniki

Nasi przyjaciele:

Jesteś tutaj: Home XX Memoriał Adama Banaszka rozegrany