Śląski OZŻ

Co nowego w szkoleniu - Krajowa Narada Szkoleniowa PZŻ

DSCF1267Dnia 5.04.2014 roku w Warszawie odbyła się Krajowa Narada Szkoleniowa Polskiego Związku Żeglarskiego. W jej trakcie były omawiane aktualne kwestie związane ze szkoleniem oraz przedstawiono podsumowanie zeszłego roku. Byli tam obecni również przedstawiciele Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

 

 

 

 

 

Śląski Okręgowy Związek Żeglarski był na Naradzie reprezentowany przez Piotra Gostyńskiego, Wojciecha Kaczmarczyka oraz Leszka Radzkiego.

W trakcie narady Wiceprezes PZŻ ds. Szkolenia Jerzy Durejko przedstawił szczegółowe sprawozdanie z przebiegu szkolenia podstawowego i instruktorskiego w 2013 roku.DSCF1277
Następnie zapoznał zebranych z aktualnymi i zatwierdzonymi przez Zarząd PZŻ, zasadami prowadzenia szkolenia, egzaminowania oraz uzyskiwania Licencji Szkoleniowej PZŻ. Do dnia narady Licencję Szkoleniową otrzymały cztery kluby, natomiast wnioski pozostałych klubów, w tym dwóch ze Śląska wymagają jeszcze formalnych uzupełnień.
Poinformował również, że system szkolenia instruktorów PZŻ nie ulega zmianie i będzie taki jak w sezonie ubiegłym. Prowadzone są prace przy opracowaniu kompleksowego programu szkolenia kadr PZŻ, które obejmują szkolenia trenerów, instruktorów sportu i instruktorów żeglarstwa PZŻ.
Nie ulega również zmianie sposób zgłaszania propozycji egzaminów do Komisji Szkolenia OZŻ oraz zestawy dokumentów egzaminacyjnych.

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności Co nowego w szkoleniu - Krajowa Narada Szkoleniowa PZŻ